PhDr. Michal Kaliňák


srdečne vás vítam


vítam aj tých čo môj web navštívili omylom :),
nájomné bývanie je potrebné riešiť, nie nariekať (SME),
zostane vidiek bez predajní potravín (PRAVDA),
tri dekády komunálu (TV ZEMPLÍN).

Hovorca ministra školstva Michal Kaliňák sa teší sa stretnutie s deťmi

 Poslanci výboru v mestskej časti č. 1 chcú školákom spríjemniť ich prvý školský deň a preto ich 3. septembra pozývajú na Letné kúpalisko U Komiňara na sídlisku III. Rovnakú otázku, akú sme položili pred týždňom Ing. Svetlane Pavlovičovej a PhDr. Mikulášovi Komanickému, dostal aj ďalší poslanec PhDr. Michal Kaliňák. Ako sa teší sa toto stretnutie?

„Nakoľko len nedávno som opustil brány univerzity, mám v živej pamäti začiatok školského roka a všetko čo s tým súvisí. Preto veľmi dobre poznám pocity, ktoré stále viac umocňujú nálady školákov. Nový školský rok sa však u mňa spája aj s milými povinnosťami, pretože môj syn Hugo Oliver bude už druhý rok stretávať kamarátov v materskej škole. Ako hovorca ministra školstva cítim príval „učiteľských tém“ a finiš v prípravách na začiatok školského a neskôr i akademického roka.

Pripravované podujatie je podľa mňa veľmi milý mostík medzi sladkým prázdninovým ničnerobením a postupným prívalom školských povinností. Verím, že podujatie sa nám maximálne vydarí, čo potvrdí dobrá nálada detí, ktorá im nebude chýbať počas celého školského roka. Chystané podujatie ma teší o to viac, že ho organizujeme na našom Sídlisku III., ktoré postupne meníme na príjemnú oddychovú zónu plnú zelene a bezpečných ihrísk. Všetkým žiakom želám, aby začínajúci školský rok bol obdobím pohodlného učenia, dobrých známok, spolužiakov, ktorí chcú poradiť a učiteľov, ktorí vedia pomôcť.“ 

(Prešovský Večerník, 17. augusta 2012)