PhDr. Michal Kaliňák


srdečne vás vítam


vítam aj tých čo môj web navštívili omylom :),
rozhýbme regióny a pomôžeme samospráva (PRAVDA),
komunál v európe dostáva výraznú pomoc (SME),
v parlamente sú aj ľudia s minimom prednostných hlasov (KORZÁR),
prichádza placebo demokracia? (PRAVDA)
problémy financovania obcí a miest znásobuje nedávna legislatívna smršť (MY KYSUCE).
V Bratislave opravia cesty

Pavol Kirinovič, moderátor: "Máme dobrú správu pre všetkých bratislavských vodičov. Mesto sa totiž konečne ide pustiť do veľkej opravy viacerých ciest, ktoré sú často v katastrofálnom stave. Magistrát totiž dostal od vlády peknú finančnú injekciu v podobe niekoľkých miliónov eur, za ktoré sa budú, ako som už naznačil a spomínal, opravovať cesty a križovatky. Aj keď sa určite nebudú tešiť všetci, lebo to by museli asi kompletne vymeniť všetky cesty v celom meste, ale povedzme si rovno, radšej málo ako nič." 

Bratislavčania: "Sú katastrofálne, nedá sa jazdiť."
"Zlé."

Jozef Šivák, redaktor: "Takto hodnotia Bratislavčania cesty v hlavnom meste. Často ich pritom porovnávajú s neďalekým Rakúskom. Čo u západných susedov často nevidia, je u nás bežnou realitou. Vládny kabinet dal Bratislave na opravu ciest 13 miliónov eur. Magistrát dostane z tohto balíka 10 miliónov."

Ivo Nesrovnal, (nezávislý), primátor Bratislavy: "Račianska napríklad, Dolnozemská, Panónska, Petržalka, Nové Mesto, Bajkalská, Ružinov, a tieto radiály, tam pôjdu tie financie najskôr."

Jozef Šivák: "Všetky peniaze pôjdu na opravu vozoviek. Primátor očakáva, že už koncom budúceho roka bude mať hlavné mesto najlepšie cesty vo svojej histórii."

Ivo Nesrovnal: "Máme plán do roku 2020 opraviť všetky radiály a všetky tie tangenty."

Jozef Šivák: "Tri milióny eur na opravu ciest dostala od štátu aj bratislavská Mestská časť Staré Mesto. Dva milióny z toho bude ale neskôr musieť vrátiť."

Radoslav Števčík, (nezávislý), starosta MČ Bratislava - Staré Mesto: "Dohromady je to, myslím, okolo 21 ulíc, ktoré by mali v podstate byť zrekonštruované, alebo opravené."

Jozef Šivák: "Bratislava dostala naposledy finančnú injekciu od štátu pred naším predsedníctvom v Rade Európskej únie. Aj samotné vedenie mesta priznáva, že nejde o systémové riešenie. Odborník na samosprávu hlavnému mestu odporúča, aby urobilo inventúru medzi mestskými časťami."

Michal Kaliňák, odborník na samosprávu: "Bratislava by sa mohla pokúsiť urobiť vlastnú inventúru všetkých svojich kompetencií tak, aby mohla prísť s takým návrhom svojho fungovania, ktorý bude vyhovujúci aj z hľadiska efektivity, úspory a tých peňazí, ktoré potrebuje na výkon funkcie hlavného mesta."

Ivo Nesrovnal: "O tomto musíme diskutovať, posilniť bratislavské kompetencie, a aj financie."

Jozef Šivák: "Jožo Šivák, TA 3."

(15.12.2017; Televízna stanica TA 3; Dobré správy; 18.00; por. 9/10; Jozef Šivák / Pavol Kirinovič)